Ile warstw lakieru bezbarwnego należy nałożyć na samochód? 0
Ile warstw lakieru bezbarwnego należy nałożyć na samochód?

Lakier bezbarwny to substancja niezbędna w całym procesie lakierowania samochodu. Ile warstw lakieru bezbarwnego należy nakładać i w jaki sposób zrobić to na tyle dobrze, by cieszyć się estetyczną powierzchnią pojazdu? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania w tym temacie.

Czym jest lakier bezbarwny?

Lakierowanie samochodu ma kluczowe znaczenie w kontekście ochrony karoserii. Jeśli zależy nam na tym, by cała powierzchnia pojazdu była zabezpieczona przed zarysowaniami i uszkodzeniami, to położenie lakieru bezbarwnego jest konieczne. Cały proces nie jest wcale czasochłonny i z powodzeniem można go wykonać samodzielnie.

Ile warstw lakieru bezbarwnego na samochód należy położyć? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że lakier bezbarwny jest ostatnią warstwą, jaką nakładamy na pojazd w procesie lakierowania. Zadaniem takiej powłoki jest ochrona karoserii przed takimi niepożądanymi procesami, jak korozja czy zarysowanie. Użycie lakieru bezbarwnego to także sposób na wzmocnienie estetyki pojazdu. W zależności od tego, jakie właściwie wykończenie wykorzystamy, karoseria naszego samochodu może być błyszcząca lub matowa.

Ile warstw lakieru bezbarwnego położyć na samochód? Podpowiadamy!

Wiemy już, jak wiele korzyści może wyniknąć z położenia na karoserię swojego pojazdu lakieru bezbarwnego. Istotne jest także pytanie, ile właściwie warstw lakieru bezbarwnego należy położyć? Wszystko zależy od samego produktu, jak również sposobu jego aplikacji. W wielu przypadkach wystarczające będą dwie warstwy lakieru. Pierwsza z nich powinna być stosunkowo cienka i dokładnie rozprowadzona; druga z kolei ma stanowić finalne wykończenie. Nakładając lakier należy pamiętać o tym, że warstwy powinno się aplikować dopiero w momencie odparowania i wyschnięcia lakieru bazowego. Zapobiegnie to procesowi gazowania, czyli powstawania na powierzchni karoserii nieestetycznych pęcherzyków.

Wiemy już, ile warstw lakieru bezbarwnego nakładać na samochód. Warto jeszcze wspomnieć o technikach nakładania tej substancji. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by druga warstwa była grubsza niż pierwsza. Po tym, jak lakier bezbarwny wyschnie, można go dodatkowo wypolerować – proces taki sprawi, że karoseria będzie błyszcząca i wygładzona.

Nie ma przeciwwskazań do tego, by w razie konieczności nakładać kolejne warstwy lakieru bezbarwnego. Zdarza się nawet, że powtarzanie tych czynności zwiększy trwałość oraz odporność lakieru. Nie można jednak przesadzać – jeśli użyjemy zbyt dużej ilości substancji, to będzie ona schła przez długi czas. Przedłużony proces odparowywania lakieru może doprowadzić do defektów w końcowej powłoce.

Interesują Cię lakiery bezbarwne z najwyższej półki? Nasz internetowy sklep lakierniczy posiada w ofercie wyłącznie dobre jakościowo substancje, które mogą zapewnić trwałość karoserii przez naprawdę długi czas. Lakiery bezbarwne samochodoweuniwersalne – możesz je stosować do dowolnego pojazdu. Nasze lakiery samochodowe można również kupić w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl