Najnowsze wpisy

Szukasz nowinek z zakresu narzędzi, wyposażenia warsztatu samochodowego oraz lakiernictwa? Koniecznie przeczytaj nasze wpisy – spora dawka wiedzy gwarantowana! Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane ze światem akcesoriów lakierniczych, lakierów i wszystkich materiałów blacharsko-lakierniczych.

 

produkty  lakiernicze
Warsztat blacharsko-lakierniczy — specyfikacja i wyposażenie 0
Warsztat blacharsko-lakierniczy — specyfikacja i wyposażenie

Podstawą prawidłowego funkcjonowania każdego warsztatu samochodowego jest jego właściwe zaprojektowanie, a także odpowiednie wyposażenie. Wykwalifikowani lakiernicy i blacharze mają świadomość, że dzięki dobrym urządzeniom prace idą sprawnie, a efekty są zadowalające na każdym poziomie. Sprzęty te powinny charakteryzować się wydajnością, efektywnością oraz niezawodnością. W dzisiejszym wpisie poznacie specyfikację warsztatu blacharsko-lakierniczego, w tym m.in. jego wyposażenie oraz inne aspekty.

czytaj całość »
Jak dbać o pistolet lakierniczy – proste kroki skutecznej pielęgnacji 0
Jak dbać o pistolet lakierniczy – proste kroki skutecznej pielęgnacji

W każdym warsztacie blacharsko-lakierniczym możemy znaleźć wysokiej jakości narzędzia niezbędne do pracy, a rynek produktów przeznaczony do napraw lakierniczych wciąż się powiększa, jednak cały czas głównym elementem wyposażenia jest pistolet lakierniczy. Ten profesjonalny sprzęt ułatwia pracę oraz pozwala na dokładne i szybkie pokrycie lakierem powierzchni – ciężko znaleźć za niego zastępstwo! Pojawia się on także częściej w przydomowych garażach. Podstawą wydaje się opanowanie obsługi narzędzia, ale równie ważna jest nauka prawidłowej pielęgnacji i konserwacji tego sprzętu. Często słyszy się, że wystarczy przeczyścić go rozpuszczalnikiem, ale czy to nie za mało? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak odpowiednio dbać o pistolet lakierniczy.

czytaj całość »
Pistolet lakierniczy. Co musisz o nim wiedzieć przed zakupem? 0
Pistolet lakierniczy. Co musisz o nim wiedzieć przed zakupem?

Pistolet lakierniczy to podstawowe urządzenie w wielu warsztatach blacharsko-lakierniczych, choć przez swoją funkcjonalność coraz częściej znajduje miejsce w zakładach przemysłowych czy w prywatnych garażach. Pistolet do malowania umożliwia pokrycie najróżniejszych powierzchni szybko, efektownie i ekonomicznie. Przedstawiamy kilka informacji, które warto wziąć pod uwagę przed jego zakupem.

czytaj całość »
Materiały ścierne – co musisz o nich wiedzieć? 0
Materiały ścierne – co musisz o nich wiedzieć?

Nieodłącznym elementem remontów i napraw jest materiał ścierny, który służy do obróbki rozmaitych powierzchni. Stanowi podstawowe narzędzie większości prac, które wymagają usunięcia starej warstwy wierzchniej, szlifowania, polerowania czy nawet pozbycia się rdzy. Szeroki wybór materiałów na rynku pozwala na dobranie takiego, który konkretnie spełni nasze potrzeby. Produkty te jednak różnią się nie tylko rozmiarem, ale także innymi właściwościami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając materiał ścierny.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl